Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Dalgalanma Bekliyor!

MicroStrategy 16.000’den fazla BTC satın almak için 600 milyon dolar daha harcadı. Son BTC alımıyla birlikte şirketin sahip olduğu Bitcoin sayısı 170.000’in üzerine çıktı. Bu arada, geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, BTC’nin sonunda geri çekilmeden önce BTC boğalarını yukarı yönde başka bir ralli ile yemlemeye hazırlandığını söylüyor.

MicroStrategy 16.130 Bitcoin daha aldı

MicroStrategy, üç yıl önce Bitcoin yanlısı stratejisiyle ses getirdi. Şirket ayrıca, NASDAQ listesinde olan iş zekası alanında bir yazılımı devi. MicroStrategy, bir başka BTC satın alma çılgınlığına daha imza attı. Firmanın eski CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, yaklaşık 600 milyon dolar değerindeki son alımı açıkladı. Saylor, MicroStrategy’nin 36.785 dolardan 16.130 BTC daha aldığını belirtti. Bu alım için 593,3 milyon dolar harcadığını kaydetti.

Bu, MicroStrategy’nin Kasım ayındaki ikinci BTC alımı oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, firma ayın başında 5,3 milyon dolara 155 Bitcoin satın aldı. Son alımla birlikte şirketin toplam stoku 174.530 BTC’ye ulaştı. Bu miktarı satın almak için 5,3 milyar doların biraz altında harcama yaptı. Bu da MicroStrategy’nin, BTC’nin şu anki fiyatı olan 37.750 dolar göz önüne alındığında, 1,2 milyar doların üzerinde gerçekleşmemiş büyük bir kâr elde ettiği anlamına geliyor.

BTC, boğaları yemlemek için bir ralli daha düzenleyecek

Credible Crypto takma adlı usta analist, Bitcoin için bir dalgalanma öngörüyor. Analist, “Burada ilk ret var. Anca, ‘gerçek’ düşüş başlamadan önce bu eşit yükseklikleri almak için bir kez daha yukarı ittiğimizi görmek bizi şaşırtmaz.” diyor.

Kaynak: Credible Crypto

Credible Crypto, yatırımcıların ‘short squeeze’den kaynaklanmayan yukarı yönlü Bitcoin patlamalarını izlemesi gerektiğini söylüyor. Analiste göre, BTC’nin son zamanlarda 38.000 dolara yükselmesi bir ‘short squeeze’in sonucuydu. Bu da o zamandan beri sona eren ve yaklaşan bir düşüş için sahneyi hazırladı. Analist, “Yukarı yönlü bu hareketlerde görmek istediğimiz şey, daha ciddiye alabileceğimiz, mutlaka ‘short squeeze’ler değil. Aslında, yukarı yönlü spot odaklı hareketleri görmek istiyoruz. Bu tür bir ivme için short’ların kapanmaya zorlanmasını gerektirmeyen yukarı yönlü hareketler gerekiyor.” diyor. Analist daha sonra BTC’nin long pozisyonları olan traderların paniklemesi ve likidite sağlaması nedeniyle ivme kaybedeceğini ve geri geleceğini öngörüyor. Bu doğrultuda Credible Crypto, şu tahminlerini paylaşıyor:

Uzun zamandır ilk defa, en düşük seviyelerimizden itibaren açık faizde önemli bir artış yaşadık. En son dip seviyelerden bu tür bir yükseliş yaşadığımızda ne olmuştu? Aşağı doğru bir sıkışma gördük. Yani yine, yukarı yönlü hareketle birlikte açık faizde bir artış var. Bu da öncelikle long traderların atlaması… Bunun anlamı, BTC’nin fiyatı geri çekilmeye zorlanabilirse, muhtemelen bu uzun vadeli alımların bazılarının paniğe kapılıp kapanmaya başladığını göreceğiz. Bu da fiyatı daha da hızlı bir şekilde aşağı çekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x