Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler!

Geçtiğimiz üç hafta boyunca haftalık grafikte art arda Doji mum çubuğu formasyonları oluşturduktan sonra, Bitcoin haftayı olumlu bir notla bitirmeyi hedefliyor. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki belirsizliğin yukarı yönde çözüldüğünün erken bir işareti. Toparlanma henüz erken aşamalarında olsa da, 20 Eylül’deki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı volatiliteyi artırabilir. Piyasa katılımcılarının çoğunluğu FED’in faiz oranlarında statükoyu korumasını bekliyor. Ancak faiz kararının ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısı sırasında sürprizler yaşanabilir. İşte analist Rakesh Upadhyay’e göre o sırada Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanacaklar…

Bitcoin fiyat analizi: Sırada neler var?

Bitcoin 14 Eylül’de 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (26.303 dolar) üzerine çıktı. Böylece satış baskısının azaldığını gösterdi. O zamandan bu yana boğalar, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekme girişimlerini engelledi. Alıcılar avantajlarını geliştirmeye çalışacak. Böylece BTC/USDT paritesini 50 günlük basit hareketli ortalamaya (27.295 dolar) taşıyacak. Bu seviye küçük bir engel teşkil ediyor. Ancak aşılması halinde paritenin 28.143 dolara ulaşması muhtemeldir. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması beklenmekte.

Analiste göre ayılar üstünlüğü korumak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek zorunda kalacaklar. Bu, agresif boğaları tuzağa düşürür. Ayrıca 24.800 dolarlık önemli desteğin potansiyel bir yeniden testi için kapıları açar. Altcoin, 4 saatlik grafikte 20-EMA’nın üzerinde işlem görüyor. Bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Bu da traderların toparlanmanın devam etmesini beklediğini gösteriyor. Alıcılar 26.900 dolardaki engeli aşarsa, parite 27.600 dolara yükselir. Ardından nihayetinde 28.143 dolara yükselme potansiyeli taşıyor.

Maker fiyat analizi: Altcoin için boğalar hareketlendi

Altcoin Maker, 15 Eylül’de 50 günlük SMA’nın (1.162 dolar) üzerine çıkarak boğaların kontrolü ele almaya çalıştığını gösterdi. Analiste göre MKR/USDT çifti 1.370 dolara doğru ilerliyor. Bu seviyenin boğalar ve ayılar arasında zorlu bir mücadeleye sahne olması muhtemel. Boğalar bu seviyeden çok fazla vazgeçmezse, bu seviyenin üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Bu gerçekleşirse, parite ivme kazanır ve 1.759 dolara doğru yükselir. Aşağı yönde izlenmesi gereken en önemli seviye 20 günlük EMA (1.162 dolar). Bu seviye kırılırsa, paritenin bir süre için 980 ila 1.370 dolar arasında sallanabileceğini gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların komutada kaldığını gösteriyor ancak aşırı alım bölgesine yakın RSI, yakın vadede küçük bir düzeltme veya konsolidasyona işaret ediyor. 20-EMA, aşağı yönde izlenecek kilit seviye olmaya devam ediyor. Bunun altında bir kırılma ve kapanış, 50-SMA’ya doğru daha derin bir düzeltmenin başladığını gösteriyor. Bunun yerine, fiyat 20-EMA’dan sıçrarsa, bu boğaların düşüşleri satın almaya devam ettiğinin bir işareti olacaktır. Bu da 1.370 dolarlık sert genel dirence doğru bir ralli başlatır.

Aave fiyat analizi: Hangi seviyeler önemli?

Aave Eylül 16’da hareketli ortalamaların üzerine çıkarak boğaların harekete geçtiğini gösterdi. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Boğalar lehine küçük bir avantaj, ayıların geri dönüş yapmasına izin vermemeleri ve fiyatı yine 50 günlük SMA’nın (59 dolar) üzerinde tutmaya çalışmalarıdır. Eğer başarılı olurlarsa, AAVE/USDT çifti muhtemelen 70 ve daha sonra 76 dolara doğru hızlanacaktır.

20 günlük EMA (56 dolar) yakın vadede göz önünde bulundurulması gereken önemli bir destek. Altcoin bu seviyenin altına düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bu da pariteyi 48 dolarlık sağlam desteğe düşürür. 4 saatlik grafik, boğaların kısa süre önce 20-EMA’ya geri çekilmeyi satın aldığını ve duyarlılığın olumluya döndüğünü gösteriyor. Alıcılar fiyatı 63 dolarlık direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer bunu başarabilirlerse, parite 70 dolara kadar yükselir.

THORChain fiyat analizi

THORChain son birkaç gün içinde akıllıca bir toparlanma gerçekleştirdi ve bu da alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Yükseliş hareketi, büyük bir barikat görevi görmesi muhtemel olan 2 dolarlık katı dirence yaklaşıyor. Eğer fiyat 2 dolardan keskin bir şekilde düşerse, bu boğaların çıkışa doğru koştuğunu gösterecektir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’ya (1,62 dolar) kadar çeker. Aksine, RUNE/USDT çifti mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, boğaların rallinin daha da uzamasını bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösterecektir. Eğer 2 dolar olursa, parite 2,30 ve ardından 2,80 dolara kadar yeni bir yükseliş eğilimi başlatır.

Analiste göre 4 saatlik grafik, 2 dolar seviyesinin direnç olarak hareket ettiğini gösteriyor. Fiyat, güçlü bir destek olarak hareket etmesi muhtemel olan 20-EMA’ya geri çekilir. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğalar yine 2 dolarlık engelin üstesinden gelmeye çalışacaktır. Bunu yapmayı başarırlarsa, parite 2.30 dolara doğru yükselir. Zayıflığın ilk işareti 20-EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır.

Listedeki son altcoin: RNDR

Render (RNDR) 15 Eylül’de 50 günlük SMA’nın (1,58 dolar) üzerine çıkarak satış baskısının azalabileceğine işaret etti. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI pozitif bölgede, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan (1,50 dolar) yukarı dönerse, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duyarlılık değişikliğine işaret edecektir. Bu da 1,83 dolara ve ardından 2,20 dolara doğru daha güçlü bir toparlanma başlatır. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmeye devam etmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz hale gelebilir. RNDR/USDT çifti daha sonra 1,38 dolara ve ardından 1,29 dolara düşer.

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar yukarı eğimli ve RSI pozitif bölgede. Bu da alıcılar için avantaja işaret ediyor. Aşağı yönde izlenecek ilk destek 20-EMA’dır. Fiyat bu seviyeden yukarı dönerse, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ettiğine işaret edecektir. Bu da 1,77 dolara yükselme olasılığını artırır. Ancak, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü altına inilmesi pariteyi 1,39 dolara düşer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x