Elon Musk şimdi de X’e yapay zeka entegre etmek istiyor

Elon Musk, teknoloji dünyasında yapay zeka alanında yeni bir adım atarak “Grok” isimli AI’yi piyasaya sürdü. Sosyal medya ağıyla entegre edilen bu yapay zeka, kullanıcılarla etkileşime geçerek, konuşmaları daha eğlenceli ve yararlı hale getirmeyi amaçlıyor. Şu an piyasaya yeni sürülmüş olan Grok, kullanıcılara Musk’ın sosyal medya hizmetinden hızlı bilgi erişimi sağlıyor. Musk, bu AI’nin diğerlerine kıyasla daha hızlı ve daha doğru yanıtlar vereceğine inanıyor.

Elon Musk’ın AI girişimi xAI, ChatGPT-3.5‘ı geride bırakan Grok isimli bir sohbet robotu çıkardı. AI konusunda büyük şirketlerin yaklaşımlarını eleştiren Musk, kendi AI’sının daha fazla “maksimum gerçek arayışı” içinde olmasını istiyor. Bu, mevcut AI’ların, örneğin Google ve Microsoft sürümlerinin, şeffaflıktan uzak olduğu anlamına geliyor.

Elon Musk şimdi de X’e yapay zeka entegre etmek istiyor

Musk, AI’nin işler ve işsizlik üzerinde yaratacağı değişimi İngiltere Başbakanı’na anlatırken, gelecekte AI’nin o kadar çok işi üstlenebileceğini düşünüyor ki, bugün bildiğimiz işler gereksiz hale gelebilir. AI konusundaki tartışmaların şiddetini herkes gibi Elon Musk da biliyor ve bu teknolojinin iş piyasası üzerindeki etkilerinin farkında.

Bu girişim, Musk’ın AI ile ilgili uzun geçmişinde sadece son adım. 2018’de OpenAI’nin yönetim kurulundan ayrılmış olsa da, şimdi sosyal medya platformunu daha akıllı hale getirme peşinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x