Her olayı önceden tahmin eden Simpsonlar’ın 2024 kehanetleri korkuttu! Koronavirüs sonrası ne gibi yeni felaketler bizi bekliyor

The Simpsons dizisi olayları önceden bilmesi ve kehanetleriyle ünlenirken, dünyada meydana gelen neredeyse çoğu gelişmeyi doğru tahmin etmesi herkesi şaşırtmaya devam ediyor.
Ünlü Amerikan animasyon dizisinde Donald Trump’ın başkanlığı, Kovid 19, at eti skandalı, Disney ve Fox’un birleşmesi, denizaltı felaketleri, akıllı saatler gibi pek çok gelişme bilinmişti.

Simpsonlar’ın 2024 kehanetleri ise duyanları korkutacak cinsten.
İşte ünlü diziye göre 2024 yılında yaşanması beklenen olaylar..

ARTAN SICAKLIKLAR NEDENİYLE EVE KAPANMALAR OLACAK

Son dönemde küresel ısınma ve barajların kuruması gibi olaylar çok sık duyulurken, Simpsonlar’dan daha da korkutucu bir kehanet geldi. Diziye göre 2024 yılında artan aşırı sıcaklar sebebiyle eve kapanmalar yaşanabilecek ve sıcaklıklar çok yüksek derecelere çıkabilecek.

İKİ ÜLKE ARASINDA NÜKLEER SAVAŞ OLACAK

Enflasyon krizi meydana gelirken iki ülke arasında ise nükleer savaş yaşanacak. Bu iki ülke ABD ile Çin olacak.
TRUMP YENİDEN BAŞKAN MI SEÇİLECEK?

Diziye göre Trump 2024 seçimlerinde ABD başkanı seçilecek. Ünlü animasyon dizisine göre Trump’tan sonra Amerika’nın başkanı ise bir kadın olacak.

DAHA ÖNCE PEK ÇOK OLAYI BİLMİŞTİ!

Simpsonlar pek çok başka olayı bilmekle ünlenmişti. Dizinin bölümlerinden olan “Bart to the Future” adlı bir bölümde, Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri başkanı olacağını öngörülmüştü. Bu bölümde, Bart’ın bir vizyonu sırasında Amerika’yı başkan olarak görmesiyle bu olay işlenmişti. Donald Trump 2016’da gerçekten de Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilmişti.

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ DE BİLMİŞTİ

The Simpsons, ayrıca gelecekteki teknolojik gelişmeleri de öngörmüştü. Örneğin, 1995 senesinde yayınlanan bir bölümde, akıllı saatler benzeri bir cihaz olan “The Communicator” görülmüştü. Dizide yer alan bu tür teknolojiler, gerçekten de seneler sonra hayatımıza girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x