Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez son yolculuğuna uğurlandı

TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptığı sırada fenalaşan ve tedavi gördüğü hastanede 54 yaşında hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için Fatih Camisi’nde tören düzenlendi. Törende “Katil İsrail ve işbirlikçileri çok sevinmeyin bizde Hasanlar Bitmez” pankartı açıldı.

Törene CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, MHP’den istifa eden Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda siyasi katıldı.

Protokolün geldiği sırada izdiham yaşandı. İzdiham sırasında gerginlikler de yaşandı.

Bitmez’in tabutuna Türk bayrağı ve Filistin bayrağı sarıldı.

Ne olmuştu?

1969 doğumlu Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulu’nda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri sürerken, kürsüde konuşma yaptığı sırada fenalık geçirmişti.

Dışişleri Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşan ve AK Parti’nin İsrail politikalarını eleştiren Bitmez, “İsrail’in attığı her bombada iktidarın katkısı var. Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar” diyerek, Genel Kurul’u selamlayarak konuşmasını bitirdiği anda kürsüde fenalaşarak yere yığılmıştı.

Bitmez’in yere düştüğü sırada AK Parti sıralarından, “Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” diye bağırıldığı TBMM tutanaklarına geçmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x