Satırla öldürülmüştü, damadı gözaltına alındı

KONYA’nın Ereğli ilçesinde evinde satırla öldürülmüş olarak bulunan Cuma Han’ın (67) cinayet şüphelisi, damadı Nazım Meşe (28) çıktı. Meşe ile olay sırasında evde olan B.E. adlı kadın ve akrabası M.A. da gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre Mehmet Akif Mahallesi Murat Bildik Sokak’ta tek katlı müstakil evde, eşinden ayrı yalnız yaşayan Cuma Han, dün evinde öldürülmüş halde bulundu. Polis, yaptığı incelemede olay yerinde suç aleti satırı buldu. Cuma Han’ın, yapılan ilk otopsisinde boynuna iki, birer de sırtı ve göğsüne aldığı satır darbeleri sonucu öldüğü saptandı.

ÇEVREYİ RAHATSIZ ETTİĞİ İÇİN POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLMÜŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cuma Han’ı ölü bulduğunu söyleyerek ihbarda bulunan damadı Nazım Meşe’nin Niğde’de oturduğunu ve eşinden boşanma aşamasında olduğunu belirledi.

Bunun üzerine çalışmasını derinleştiren polis, Meşe’nin ziyarete geldiği kayınpederi Cuma Han ile olay günü akşam birlikte içki içtiklerini tespit etti. Meşe’nin pazar günü saat 23.00 sıralarında sokakta yarı çıplak halde bağırarak çevreyi rahatsız ettiği, ihbar üzerine de polis merkezine götürüldüğü saptandı. Sabah saatlerinde kendine geldikten sonra serbest kalan Meşe’nin, eve geldikten sonra da kayınpederini ölü olarak bulduğunu ihbar ettiği tespit edildi.

Gözaltına alınan Meşe kayınpederiyle tartıştıklarını, kavga ettiklerini ve ardından satırla saldırdığını itiraf etti. Olay sırasında evde olduğu anlaşılan B.E. adlı kadın ve akrabası M.A. da gözaltına aldı.

Polis, Meşe’nin kayınpederi Han’ı, yarı çıplak halde sokağa çıkıp çevreyi rahatsız etmeden önce öldürdüğü ihtimali üzerinde duruyor. Cinayet saati otopsiden sonra netleşecek.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x