Yargı’da Yekta vuruldu! ‘Ceylin beni affet’

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 74’üncü bölümüyle ekrana geldi.

Diziden öne çıkanlar şu şekilde: 

‘TİLMEN HUKUK’TAKİ HERKES BENİM REHİNİM’

Okan, Ilgaz’la konuşmak istedi. Silahın namlusunu Yekta’ya doğrulttuğunu söyleyerek “Tilmen Hukuk’taki herkes benim rehinim, giriş çıkışları kapattım’ dedi. Ilgaz’a 4 saat süre verdi ve bu kadar süre içerisinde Ilgaz, oğlu için uygun kalbi bulamazsa Tilmen Hukuk’taki tek tek öldürebileceğini söyledi.

’16’NCI SIRADAN 8’İNCİ SIRAYA YÜKSELMİŞ’

Okan’ın oğlu bir kaç haftada nakil sırasında 16’dayken bir anda 8’inci sıraya yükselmiş.

HERKES PANİK HALİNDE

Metin Amir, başsavcı Nadide’yi arayarak durumu anlattı. Nadide panikle dışarı çıkarken Efe savcıyı gördü, durumu ona anlattı. Ekipler harekete geçerken Efe ve Nadide’de olay yerine geçmek için yola çıktı.

CEYLİN’İN KAN GRUBU AYNI

Okan, Yekta’yı rehin aldıktan sonra Ceylin’e kağıda kan grubunu yazmasını istedi. Ceylin kan grubunu yazdıktan sonra Okan, Yekta’dan vazgeçerek Ceylin’in uyumlu olduğunu ve onun işine yarayabileceğini söyldi

CEYLİN’İN SÖZLERİ HERKESİ AĞLATTI

Ceylin, Mercan’a korkmaması için yaşanılanların bir oyun olduğunu söyledi. Ceylin göz yaşları için kızıyla konuşurken herkesin gözleri yaşardı. Ceylin şu ifadeleri kullandı: 

Mercan çok komik bir şey oldu biliyor musun? Bize içeride bir oyun ayarlamışlar. Bir adam var, o adam kızgını oynuyor. Elinde de bir silah var ama o silah acıtmıyor. Bizde onun elindeki rehinleri oynuyoruz. O nerde onu yapacağız, onu hiç kızdırmayacağız. Sonra baba gelecek ve bizi alacak. Böylece oyunu kazanmış olacağız.

OSMAN VE ÇINAR PARAYI TESLİM ETTİ

Osman ve Çınar evi saattığı parayla mal varlıkları üzerindeki hacizi kaldırdı. Parayı denkleştirdikten sonrada Cellat Kadir’e teslim etti. Kadir, parasını geri alsada bu süreçte yaşananların bedelini daha ödemediklerini söyleyerek Osman’dan akşam Yekta’yı alıp gelmesini istedi.

METİN AMİR, CEM’İN YANINDA

Metin amir, Cem’in hastaneye transferi için Okan’ın evine gitti. Cem’in bilgilerini Ilgaz’a söylerken Metin amir, içeride rehin alınanlardan 5 kişinin kan grubunun da Cem’le uyumlu olduğu bilgisi ulaştı.

OKAN İZLENDİĞİNİ ANLADI

Ilgaz, Okan’la iletişime geçti. Keskin nişancıların çatıdan hazır olduğunu anlayınca camları kapattı. Okan elinde iğneler ile herkesi tehdit ederken, Ilgaz elindekileri bırakması konusunda ısrarda bulundu. Ilgaz’ın elindekileri gördüğünü anlayan Okan, kameralardan kendinin de izlendiğini anladı.

OKAN SAAT İLERLEDİKÇE SİNİRLENİYOR

Okan saat ilerledikçe oğlu için durumun kötüye gittiğini bilerek sinirleniyor, daha saldırgan bir hal alıyordı. Cem’e uygun kalp bulunamadı. Metin amir, Cem’in annesiyle konuştu ama fayda etmedi. Metin ne yapacağını bilmez bir şekilde dışarı çıkmıştı ki aynı kan grubunda, ölmek üzere olan birisi ambulansla hastaneye getirildi.

‘NE OLUR KIZIM DA BURADA KALSIN’

Okan ofisteki rehinleri iki gruba ayırdı. Kan grubu uymayanlar farklı bir odaya geçti. Mercan yaşananların oyun olduğunu düşünsede artık dayanamıyordu. Yeşim’in durumu iğnenin etkisiyle kötüye gidiyordu. Ceylin bir annenin çaresizliği ile Okan’a ‘Ne olur kızım da burada kalsın’ diyerek Mercan’ın Yekta’ların yanında bulunmasını istedi. Okan’da Ceylin halini görünce karşı koyamayıp kabul etti.

CAN’I ARIYOR

Can’ın kardeşi bir süredir kardeşinden haber alamadığı için meraklanarak Osman’ın yanına geldi. Osman’da haberi olmadığını söyleyerek Can’ın kardeşini geçiştirdi.

‘O DA BİR BABANIN KIZI’

Ceylin dakikalar ilerledikçe Yeşim’in durumunun daha kötüye gitmesine sesiz kalamadı. Okan’a ‘O da nir babanın kızı, onun da babacığım dediğim birisi var. Sen gerçekten cani bir insan mısın? Ona bir şey olması senin hiçbir işine yaramayacak’ dedi. Okan buna karşı koyamayıp Yeşim için ilaç kullanma kararı aldı.

‘ANNEMİ DE KURTAR’

Yekta ve Laçin’in çabaları sayesinde ekiplerle beraber Ilgaz kızı, Mercan’ı kurtarabildi. Mercan kurtarıldıktan sonra Ilgaz’a ‘Annemi’de kurtar’ dedi. Mercan ilk defa burada Ceylin’e anne demiş oldu.

‘KALP BULUNDU’

Hastaneye son anda yetiştirilen çocuğun durumu kritikti. Ölüm haberi alındıktan sonra ailesi organlarının bağışlanması konusunda isteksizdi. Metin amirin aileyle konuşması sonrasında çocuklarının bağışçı olması konusunda ikna oldular.

‘OKAN, YEKTA’YI VURDU’

Sesleri duyan Okan, yan odaya geçti. Yekta ile Laçin’in hareket ettiğini görünce Mercan’ın nerede olduğunu sordu. Yekta, ‘Aldılar şekerim’ diyince Okan iki el ateş ederek Yekta’yı vurdu. Yekta’nın son sözleri ‘Ceylin beni affet’ oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x